معرفی:

پردازش تصویر

امروزه با کمک پردازش تصویر و هوش مصنوعی می‌توان تحلیل‌های عمیقی انجام داد. تشخیص چهره، تشخیص چشم، تشخیص خودرو و … از این دسته از تحلیل‌ها می‌باشند. اما پردازش تصویر چگونه انجام می‌گیرد یا چگونه می‌توان آن را پیاده سازی کرد. این موضوع اصلی مورد بررسی این بخش است.​

آموزش‌ها

مجموعه مقالات

در این قسمت مجموعه مقالات رایگان پردازش تصویر تهیه شده توسط مجموعه کدگیت را مشاهده می‌کنید​

زبان برنامه نویسی

پایتون

Numpy Course

دوره آموزش مقدماتی پردازش تصویر

اگر با زبان برنامه نویسی پایتون آشنایی دارید اما نمی دانید چگونه پردازش تصویر را آغاز کنید این دوره به شما کمک خواهد کرد از صفر با پردازش تصویر آشنا شوید. این آموزش ابتدا با معرفی پیکسل های تصویر شروع و در این مسیر تشخیص چهره، تشخیص خط، تشخیص دایره و … را آموزش خواهید دید.همچنین تمامی پیاده سازی‌های این دوره با کمک ماژول Opencv انجام می‌گیرد.

زبان برنامه نویسی

جاوا

آموزش های آنلاین

آموزش غیر حضوری

در صورت تمایل برای یادگیری غیرحضوری پردازش تصویر توسط اساتید مجموعه کدگیت از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

محصولات

PDF‌های آموزشی

با توجه به گستردگی و پیچیدگی پردازش تصویر، مجموعه کدگیت علاوه بر مقالات بالا، PDF های آموزشی، به صورت درسواره و با رعایت سلسه مراتب یادگیری پردازش تصویر، تهیه و آماده‌سازی کرده است. این PDFها به همراه سورس کد می‌باشد(در صورت پیاده سازی). در این قسمت هر درس از این PDFها به صورت جداگانه قرار داده شده است.

Numpy Course

دوره آموزش ماژول Numpy

اگر برنامه نویسی پایتون را به تازگی شروع کردید حتماً نام کتابخانه Numpy به گوش شما خورده است. این کتابخانه در زمینه جبر خطی و پیاده سازی فرمول‌های آن آماده سازی گردیده است. یادگیری آن به همان اندازه که یادگیری خود زبان برنامه نویسی پایتون مهم است، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در دوره آموزشی تهیه گردیده، به معرفی آرایه‌ها در این کتابخانه می پردازیم و توابع مهم آن را معرفی می کنیم. در ادامه نحوه دسترسی به عناصر آرایه بررسی و پیاده سازی کردیم.

سورس و مقالات پردازش تصویر