دانلود سورس جستجوی اول سطح در جاوا

در این قسمت تیم کدگیت فایل دانلود سورس جستجوی اول سطح در جاوا را آماده کرده است. برای اجرای پروژه، کافیست فایل دانلود شده را به پروژه خود اضافه و آن را اجرا کنید. پیشنهاد میشود قبل از دانلود، آموزشهای ابتدایی جاوا را مطالعه کنید.

جستجوی اول سطح

در نظریه گراف، جستجوی اول سطح یکی از الگوریتم‌های پیمایش گراف است. استراتژی جستجوی سطح اول برای پیمایش گراف، همانطور که از نامش پیداست «جستجوی سطح به سطح گراف» است.

الگوریتم از ریشه شروع می‌کند (در گراف‌ها و یا درخت‌های بدون ریشه رأس دلخواهی به عنوان ریشه انتخاب می‌شود) و آن را در سطح یک قرار می‌دهد. سپس در هر مرحله همه همسایه‌های رئوس آخرین سطح دیده شده را که تا به حال دیده نشده‌اند بازدید می‌کند و آنها را در سطح بعدی می‌گذارد. این فرایند زمانی متوقف می‌شود که همه همسایه‌های رئوس آخرین سطح قبلاً دیده شده باشند. همچنین در مسائلی که حالات مختلف متناظر با رئوس یک گراف‌اند و حل مسئله مستلزم یافتن رأس هدف با خصوصیات مشخصی است که در عین حال در بین همه رئوس هدف با آن خصوصیات به ریشه نزدیک‌ترین باشد، جستجوی سطح اول به صورت غیرخلاق عمل می‌کند. بدین ترتیب که الگوریتم هر دفعه همه همسایه‌های یک رأس را بازدید کرده و سپس به سراغ رأس بعدی می‌رود و بنابراین گراف سطح به سطح پیمایش خواهد شد. این روند تا جایی ادامه می‌یابد که رأس هدف پیدا شود و یا احتمالاً همه گراف پیمایش شود. براساس آنچه گفته شد پیاده‌سازی هوشمندانه الگوریتم آنقدر مؤثر نخواهد بود.

از نقطه نظر عملی، برای پیاده‌سازی این الگوریتم از صف استفاده می‌شود. بدین ترتیب که در ابتدا ریشه در صف قرار می‌گیرد. سپس هر دفعه عنصر ابتدای صف بیرون کشیده شده، همسایگانش بررسی شده و هر همسایه‌ای که تا به حال دیده نشده باشد به انتهای صف اضافه می‌شود. جزئیات پیاده‌سازی در ادامه خواهد آمد(ویکیپدیا)

دانلود

یک نمونه خروجی برنامه به صورت زیر می‌باشد:

0 to 0 ( 0 ) 0
0 to 1 ( 1 ) 0-1
0 to 2 ( 1 ) 0-2
0 to 3 ( 2 ) 0-2-3
0 to 4 ( 2 ) 0-2-4
0 to 5 ( 1 ) 0-5

زبان برنامه‌نویسی: جاوا

نوع فایل: Rar

حجم فایل: 16 کیلوبایت

Download “دانلود سورس کد جستجوی اول سطح در جاوا”

BFS-Code-in-java-www.codegate.ir_.rar – 86 بار دانلود شده است – 15,80 کیلوبایت

پسورد: www.codegate.ir