pdf آموزش کلمات همریخت در جاوا (Isomorphic Word)

در این قسمت تیم کدگیت فایل pdf آموزش کلمات همریخت در جاوا (Isomorphic Word) را برای شما آماده کرده است. پیشنهاد میشود قبل از خواندن این فایل پیش نیاز های این آموزش را بخوانید.

پیش نیاز های pdf آموزش کلمات همریخت در جاوا (Isomorphic Word)

  1. آشنایی با hashmap
  2. آشنایی با If
  3. آشنایی با For
  4. آشنایی با متد

خلاصه pdf آموزش کلمات همریخت در جاوا (Isomorphic Word) به صورت زیر می‌باشد:

کلمات همریخت

دو کلمه را همریخت میگویند اگر بتوان نگاشتی بین آنها یافت. بدین معنا که اگر حروف یکی را جابجا کنیم به کلمه دوم برسیم. با یک مثال ساده این موضوع را شفافتر بیان میکنیم. فرض میکنیم کلمه paper و title را داریم حال میخواهیم بدانیم این دو کلمه همریخت هستند یا خیر؟!! برای این کار نگاشت زیر را انجام میدهیم:

T -> p , i -> a , L -> e , e -> r

همانطور که میبینید اگر جای حرف t ما p قرار دهیم و جای حروف i و L و e به ترتیب حروف a و e و  r قرار دهیم کلمه title به paper تغییر میکند. باید توجه داشت که همه کلمات چنین قابلیتی ندارند. مثلا کلمه foo و bar. در این دو کلمه هیچ نگاشتی نمیتوان یافت.

کلمات همریخت در جاوا

برای پیاده سازی کلمات همریخت در جاوا ما از hashmap استفاده میکنیم. همانطور که میدانید hashmap یک کلید (key) و یک مقدار (value) نگهداری میکند.روشی که در پیاده سازی کلمات همریخت در جاوا استفاده شده به این صورت است که ما تک به تک حروف هر دو کلمه را میگیریم در hashmap میریزیم. حال اگر به حرفی از کلمه رسیدیم که قبلا در hashmap بوده پس حتما باید مقدار (value) آن با حرف کلمه دوم برابری کند.

اگر به حالتی رسیدیم مقدار(value) در hashmap بود ولی کلید نبود پس این دو کلمه همریخت نمیشوند….

برای مطالعه ادامه این آموزش، PDF زیر را دانلود نمایید:

پسورد:  www.codegate.ir

دسته : java, java pdf

Tags:  , ,

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz