pdf آموزش JCheckBox در جاوا (JCheckBox in Java)

در این قسمت تیم کدگیت فایل pdf آموزش JCheckBox در جاوا را برای شما آماده کرده است. پیشنهاد میشود قبل از خواندن این فایل پیش نیاز های این آموزش را بخوانید.

پیش نیاز های pdf آموزش JCheckBox در جاوا

  1. شی گرایی در جاوا
  2. Constructor در جاوا
  3. کلاس‌های بی نام (کلاس‌های تودرتو)
  4. JLable
  5. Final در جاوا

خلاصه pdf آموزش JCheckBox در جاوا به صورت زیر می‌باشد:

آموزش JCheckBox در جاوا

Java Swing

Swing قسمتی از کلاس‎های پایه‌ای جاوا بوده و برای طراحی و ساخت نرم‌افزارهای Window Base ساخته شده است. قبل از Swing کتابخانه‌ای به نام AWT بوده است. قابلیت‌هایی مانند Light Weight (کم وزنی) و Customizable بودن، توانسته Swing را برتر از AWT قرار دهد. در این آموزش از کلاس‌های Swing برای ساخت یک JCheckBox استفاده می‌کنیم.

JFrame

JFrame در جاوا یک پنجره است که می‌توان در آن  Component هایی مانند Jbutton، JLable، JTextField و …. قرار داد. همچنین میتوان هر کدام از  Component ها را در Frame به صورت جدا صدا زده و به آنها دسترسی پیدا کرد. کمپوننت‌های Swing باید حتما به JFrame اضافه شوند.

JCheckBox در جاوا

برای ساخت یک چک باکس در Frame استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید چک باکس می‌تواند فعال (On) یا غیرفعال (Off) باشد. در این قسمت ما دو مثال از JCheckBox خواهیم زد. مثال اول دو JCheckBox ساده را استفاده خواهیم کرد و درون یک Frame قرار خواهیم داد. در مثال دوم با فعال و غیر فعال کردن چک باکس‌ها، بر روی JLable تغییر وضعیت آنها نمایش داده می‌شود.

مثال اول JCheckBox در جاوا

قبل از توضیحات این مثال، کد آن را ببینید:

بیشتر بخوانید:  حلقه do while در جاوا (do while loop)

همانطور که میبینید در کد بالا ابتدا یک Frame ساخته سپس دو JCheckBox را ساخته و در Frame خود اضافه کرده‌ایم. درون Constructor کلاس JCheckBox متنی که بر روی آن چاپ می‌شود را به عنوان ورودی می‌گیرد. با استفاده از متد Setbounds نیز محل JCheckBox درون صفحه Frame خود را تعیین کردیم.

برای مطالعه ادامه این آموزش، PDF زیر را دانلود نمایید:

پسورد فایل:  www.codegate.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *