pdf آموزش خواندن و نوشتن تصاویر در جاوا

در این قسمت تیم کدگیت فایل pdf آموزش خواندن و نوشتن تصاویر در جاوا (پردازش تصویر) را برای شما آماده کرده است. پیشنهاد میشود قبل از خواندن این فایل پیش نیاز های این آموزش را بخوانید.

پیش نیاز های pdf آموزش خواندن و نوشتن تصاویر در جاوا

  1. فایل در جاوا
  2. استثناها در جاوا

خلاصه pdf آموزش خواندن و نوشتن تصاویر به صورت زیر می‌باشد:

پردازش تصویر

پردازش تصاویر امروزه بیشتر به موضوع پردازش تصویر دیجیتال گفته می‌شود که شاخه‌ای از دانش رایانه است که با پردازش سیگنال دیجیتال که نماینده تصاویر برداشته شده با دوربین دیجیتال یا پویش شده توسط پویشگر هستند سر و کار دارد.

پردازش تصاویر دارای دو شاخه عمده بهبود تصاویر و بینایی ماشین است. بهبود تصاویر دربرگیرنده روشهایی چون استفاده از فیلتر محوکننده و افزایش تضاد برای بهتر کردن کیفیت دیداری تصاویر و اطمینان از نمایش درست آنها در محیط مقصد (مانند چاپگر یا نمایشگر رایانه)است، در حالی که بینایی ماشین به روشهایی می‌پردازد که به کمک آنها می‌توان معنی و محتوای تصاویر را درک کرد تا از آنها در کارهایی چون رباتیک و محور تصاویر استفاده شود.

خواندن و نوشتن تصاویر در جاوا

برای اینکه یک تصویر را در جاوا بخوانیم از فایل باید استفاده کرد. کلاسی به نام BufferedImage برای کنترل و کار با تصاویر در جاوا وجود دارد. ما با استفاده از این کلاس یک تصویر را می‌خوانیم. همچنین با استفاده از همین کلاس یک فایل jpg را می‌سازیم. کلاس ImageIO در جاوا برای خواندن و نوشتن عکس استفاده می‌شود. ما با استفاده از این کلاس یک عکس را می‌خوانیم. خروجی این کلاس یک شی از جنس  BufferedImage است.

بیشتر بخوانید:  JColorChooser در جاوا (گرافیک در جاوا)

برای مطالعه ادامه این آموزش، PDF زیر را دانلود نمایید:

پسورد:  www.codegate.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *