pdf آموزش بهبود تصاویر در جاوا (پردازش تصویر)

در این قسمت تیم کدگیت فایل pdf آموزش بهبود تصاویر در جاوا (پردازش تصاویر) را برای شما آماده کرده است. پیشنهاد میشود قبل از خواندن این فایل پیش نیاز های این آموزش را بخوانید.

پیش نیاز های pdf آموزش بهبود تصاویر در جاوا (پردازش تصاویر)

  1. خواندن و نوشتن تصاویر در جاوا
  2. فایل در جاوا
  3. استثناها در جاوا

خلاصه pdf آموزش بهبود تصاویر در جاوا (پردازش تصاویر) به صورت زیر می‌باشد:

نمایش تصویر دیجیتال

یک تصویر دیجیتال را در پردازش تصویر به صورت تابع F(x,y) نمایش می‌دهند. با فرض اینکه تصویر ما M سطر و N ستون دارد مقادیر x و y دارای یک محدوده خاص می‌شوند. سطر و ستون ما از صفر شروع می‌شوند پس اولین خانه را (x,y)=(0,0) برای رفتن به یک ستون جلوتر باید به (۰,۱) برویم و برای رفتن به سطر بعد ……. تصویر زیر نمایش ماتریس یک عکس را نشان می‌دهد. توجه کنید که ماتریس از چپ بالا شروع شده است.

بنابراین ماتریس تصاویر به صورت زیر می شود:

بهبود تصاویر در جاوا

تصاویر بهبود یافته در مقایسه با تصاویری که بهبود یافته نیستند، جزییات بیشتری را نشان می‌دهد و جالب‌تر اینکه در صنعت پزشکی و تصاویر جغرافیایی کاربردهای بسیاری نیز دارند. معمولا برای بهبود تصاویر از transformation یا تبدیلات استفاده می‌کنند. تبدیلات یک سری توابعی هستند که با تغییرات مختلف بر روی هر پیکسل از تصویر ما باعث تغییر و بهبود آنها می‌شوند.

تابع تبدیل به صورت زیر تعریف می‌شود:

s = T ( r )

r همان پیکسلهای تصویر اصلی ماست و T تابع تبدیل ما است که تغییراتی بر روی ورودی(r) خود میدهد و s هم تصویر بهبود یافته است که از تابع تبدیل T بدست آمده است. در این آموزش تبدیل Linear را پیاده سازی می‌کنیم

بیشتر بخوانید:  جستجوی پرشی در جاوا (Jump Search in Java)

برای مطالعه ادامه این آموزش، PDF زیر را دانلود نمایید:

پسورد: www.codegate.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *