pdf آموزش مثلث خیام پاسکال در جاوا (Pascal Triangle)

در این قسمت تیم کدگیت فایل pdf آموزش مثلث خیام پاسکال در جاوا را برای شما آماده کرده است. پیشنهاد میشود قبل از خواندن این فایل پیش نیاز های این آموزش را بخوانید.

پیش نیاز های pdf آموزش مثلث خیام پاسکال در جاوا

  1. آشنایی با آرایه
  2. آشنایی با for

خلاصه pdf آموزش مثلث خیام پاسکال در جاوا به صورت زیر می‌باشد:

مثلث خیام پاسکال

مثلت خیام (Pascal’s triangle) آرایشی مثلث شکل از ضرایب بسط دوجمله ای است. به مثلث خیام در زبان انگلیسی مثلث پاسکال، در زبان ایتالیایی مثلث تارتالیا و در زبان چینی مثلث یانگ هویی گفته می شود. البته اسامی مانند مثلث خیام-پاسکال یا مثلث خیام – پاسکال نیوتن نیز می گویند(scipost.ir).

مثلث خیام پاسکال در جاوا

.

مثلث خیام پاسکال در جاوا

ایده پیاده سازی مثلث خیام پاسکال در جاوا بسیار ساده است. در تصویر بالا ما دو نکته را متوجه میشویم: اول اینکه برای بدست آوردن هر عدد، از خانه های سطر قبل استفاده میشود و دوم اینکه اگر همه اعداد را کنار هم قرار دهیم به شکل زیر در می آید:

اگر به اعداد دقت کنید هر سطر آن شبیه به آرایه است که طول آن هر بار 2 عدد اضافه میشود(آرایه ای با سطر ثابت و ستون متغیر برای هر سطر). حال فرض کنید ما در سطر 3 و ستون 2  قرار داریم(عدد 2).برای محاسبه این خانه باید دو خانه در سطر دو و ستون 2 و دیگری سطر سه ستون سه را با هم جمع کرد. فقط مشکل اینجاست که خانه های اول که ستونی قبل از خود ندارند را طوری قرار دهیم که آرایه ما از محدوده خارج نشود. راه حل این کار هم بسیار ساده است به جای اینکه از سطر صفر و صفر شروع کنیم(منظور اندیس آرایه است) از سطر 1 و 1 شروع میکنیم…..

بیشتر بخوانید:  مرتب‌سازی درختی در جاوا (Tree Sort)

برای مطالعه ادامه این آموزش، PDF زیر را دانلود نمایید:

پسورد:  www.codegate.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *