دانلود سورس مرتب سازی هرمی در سی پلاس پلاس

دانلود سورس مرتب سازی هرمی در سی پلاس پلاس

در این قسمت تیم کدگیت فایل دانلود سورس مرتب سازی هرمی در سی پلاس پلاس را آماده کرده است. برای اجرای پروژه، کافیست فایل دانلود شده را به پروژه خود اضافه و آن را اجرا کنید. پیشنهاد میشود قبل از دانلود آموزشهای ابتدایی سی پلاس پلاس را بخوانید.

مرتب سازی هرمی

مرتب‌سازی هرمی (به انگلیسی: Heapsort)، نوعی الگوریتم است که در آن از مقایسه برای چینش یک آرایه یا فهرست استفاده می‌شود. این الگوریتم بخشی از خانوادهٔ مرتب‌سازی انتخابی است. با وجود اینکه در اکثر رایانه‌ها از الگوریتم چینش سریع کندتر است ولی در بدترین حالت سرعت بالاتری n log n را دارا می‌باشد. این الگوریتم در محل است، ولی حالت پایداری ندارد.

در این مرتب‌سازی، ابتدا از کل آرایه داده شده یک درخت مکس هیپ (یا درخت مین هیپ) می‌سازد. سپس بزرگترین مقدار را برمی‌دارد و در انتهای آرایه مرتب شده قرار می‌دهد. بعد از حذف بزرگترین مقدار، دوباره از بقیه اعداد یک درخت مکس هیپ می‌سازد تا دومین عدد بزرگ یافت شود. بزرگ‌ترین مقدار در بین مقادیر باقی مانده را برمی‌دارد و آن را در مکان یکی قبل از انتهای آرایه قرار می‌دهد. این کار تا زمانی که هیچ مقداری در هرم باقی نماند و آرایه مرتب شده کامل شود، تکرار می‌شود.

یک نمونه خروجی برنامه مرتب سازی هرمی به صورت زیر می‌باشد:

فایل دانلود

زبان برنامه‌نویسی: سی پلاس پلاس

نوع فایل: Rar

حجم فایل: 2 کیلوبایت

پسورد: www.codegate.ir

بیشتر بخوانید:  ادغام دو آرایه مرتب در جاوا (Merge Two Sorted Array)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *