کپی کردن قالب بندی متن در ورد (Copy Formatting in word)

در این قسمت تیم کدگیت را با آموزش کپی کردن قالب بندی متن در ورد همراهی کنید. در این بخش به آموزش کپی کردن قالب بندی متن و پیاده کردن آن بر قسمت دیگری از متن می‌پردازیم.

کپی کردن قالب بندی متن در ورد

اگر قصد داشته باشید که قالب بندی یک متنی را در جای دیگری کپی کنید (و نخواهید خود متن را کپی کنید، فقط فرمت و قالب آن را کپی کنید)، با استفاده از گزینه Format Painter کپی کردن قالب بندی متن در ورد، که در نرم افزار ورد قرار دارد می توانید اینکار را انجام دهید.

کپی کردن قالب بندی متن در ورد

اگر شما یک متن کوتاه یا طولانی را تایپ کرده‌اید که دارای قالب بندی مورد نظر شما می‌باشد، می توانید به راحتی این قالب بندی را به قسمت های دیگر متن نیز اعمال کنید. برای انجام این کار، متن قالب بندی شده را بگیرید یا به عبارتی با انتخاب متن آن را Highlight کنید. و دکمه Format Painter از نوار ابزار و تب Home کلیک کنید. با اینکار شما قالب بندی متن گرفته شده را کپی می‌کنید.اکنون می توانید آن بخش از متن را که می‌خواهید این قالب بندی را داشته باشد، گرفته و آن قالب بندی را بر آن پیاده کنید.

مثال:

در تصویر زیر، جمله بالایی دارای یک سری قالب بندی های متفاوت می‌باشد. جمله پایینی بدون هیچ قالب بندی نوشته شده است. و ما می‌خواهیم قالب بندی یا فرمت جمله بالا را به جمله پایین انتقال دهیم.

کپی کردن قالب بندی متن در ورد

پس از گرفتن جمله بالا، بر آیکون Format Painter کلیک می‌کنیم. و مستقیما بر روی جمله پایین رفته، آن را می‌گیریم و بعد از اینکه موس را رها کنیم می‌بینیم که فرمت جمله پایین مانند جمله بالا شده است:

کپی کردن قالب بندی متن در ورد

کلید میانبر جهت کپی کردن قالب بندی متن در ورد :

کپی کردن قالب بندی متن در ورد

حذف کردن قالب بندی متن در ورد

برای اینکه قالب بندی قسمتی از متن یا کل متن را پاک کنیم، بدون اینکه خود مطلب پاک شود، کافی است بر آیکون Clear All Formatting کپی کردن قالب بندی متن در وردکلیک کنید. به این صورت که آن قسمتی از متن را که می‌خواهید قالب بندی آن پاک شود را گرفته، و سپس بر این آیکون کلیک کنید تا فرمت آن حذف شود.

 

 

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz