ورودی مخفی در فرم های php (آموزش hidden input in Form)

این جلسه تیم کدگیت قصد دارد شما را با ورودی مخفی در فرم های php آشنا سازد.این جلسه در ادامه جلسه اول آموزش کار با فرم در php می باشد.پس ما را در این جلسه همراهی کنید.

در جلسه قصد معرفی ورودی مخفی یا hidden input در فرم های html و نحوی استفاده از آن در php را به شما داریم:

ورودی مخفی در فرم های php

گاهی اوقات پیش می آید که لازم باشد شما مقداری را بدون دستکاری کاربر همراه فرم به مقصد بفرستید یا می توانید به جاوا اسکریپت قبل از ارسال تغییراتی را نسبت به ورودی کاربر روی آن بدهید و سپس ارسال نمایید در هر دو صورت کاربر فیلدی را برای ورودی مشاهده نمی کند.به مثال زیر توجه کنید :

در مثال بالا type برای input با hidden برابر قرار گرفته است. فرم بالا به جز نوشته چیز دیگری به کاربر نمایش نمی دهد ولی مقدار Value تعریف شده را به صفحه مقصد(که دراینجا صفحه مبدا و مقصد یکی است) ارسال م کند.

نکته :

هرگز اطلاعات حساس خود را با استفاده از این نوع input به صفحه مقصد ارسال نکنید زیرا هرچند کاربر این نوع ورود را در صفحه وب سایت نمی بیند ولی می تواند با باز کردن inspect element مرورگر خود به کد های html شما دسترسی پیدا کرده و در مقدار Value آن تغییر ایجاد کرد و اگر کد شما اعتبار سنجی لازم را روی مقدار ورودی انجام نداده باشید برنامه شما را دچار اشتباه ناخواسته یا همان exception کند. دقت داشته باشید که تمامی کد هایی که برای کاربر ارسال می کنید قابل تغییر هستند پس حتی انجام این اعتبار سنجی با جاوا اسکریپت تاثیر نمی تواند آن را از وارد کردن اطلاعت ناخواسته محافظت کند زیرا جاوا اسکریپت نیز توسط کاربر قابل تغییر است پس حتما باید با زبان سمت سرور خود که در اینجا php می باشد آن را کنترل کنید.

در جلسات آینده نحوی اعتبار سنجی آن را به شما آموزش می دهیم.

در اینجا این جلسه از آموزش ورودی مخفی یا همان  hidden input در فرم ها به پایان می رسد امیدواریم توانسته باشیم گره ای را  از کار شما بگشاییم.

پسورد : www.codegate.ir

دسته : php

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz