نوشتن متن در ورد (Insert Text in Word)

در این قسمت تیم کدگیت را با آموزش نوشتن متن در ورد همراهی کنید. در این جلسه برای کسانی که با نرم افزار ورد آشنایی چندانی ندارند، و قصد دارند که با این نرم افزار کار کنند، مطالبی درباره اصول نوشتن متن در ورد  قرار داده­‌ایم.

نوشتن متن در ورد

در نرم افزار ورد، برای ایجاد یک فایل، با نوشتن متن کار را شروع می­کنیم. برای مثال، برای تهیه یک گزارش، شما پس از باز کردن نرم افزار ورد، شروع به نوشتن گزارش می­‌کنید. وقتی یک خط مطلب تایپ کردید، بطور خودکار نرم افزار نشانگر تایپ را به سطر بعد منتقل می­کند، نیازی نیس در این مورد کاری انجام دهید.

ایجاد یک پاراگراف جدید

برای شروع یک پاراگراف جدید، هرجا که مطلب پاراگراف قبل به پایان رسید، کافی است شما یک بار کلید اینتر را فشار دهید تا نرم افزار خود نشانگر تایپ را با کمی فاصله از پاراگراف اول، به پاراگراف جدید انتقال دهد. پس از اینکار می­توانید دوباره شروع به نوشتن مطلب نمایید. فاصله­ی میان پاراگراف ها بهتر مشخص می­کند که کجا یک پاراگراف تمام و یا شروع شده است.

نوشتن متن در ورد با حروف بزرگ انگلیسی

اگر مطلبی که می­خواهید در ورد تایپ کنید به زبان انگلیسی باشد، لازم است که بعضی مواقع، بخصوص اول جملات و حرف اول کلمه را با حروف بزرگ بنویسید، برای اینکار، کلید شیفت روی کیبورد را همزمان با کلید همان حرفی که می­خواهید درشت نوشته شود را نگه دارید. اگر هم خواستید که تمام مطلب را با حروف درشت بنویسید کلید Caps Lock را یک بار فشار داده، بعد از آن شروع به نوشتن مطلب خود کنید، و می­بینید که تمام مطلب شما با حروف درشت نوشته می­شود. برای برگرداندن به حالت معمولی نیز باید بار دیگر کلید Caps Lock را فشار دهید تا دوباره بتوانید با حروف کوچک تایپ کنید.

اصلاح اشتباهات

اگر به هنگام نوشتن مطلب در ورد، چیزی را اشتباه تایپ کردید و یا اشتباهی پیش آمد به راحتی می­توانید آن را اصلاح کنید. با استفاده از کلید Backspace می­توانید اشتباهتان را پاک کرده و آن را اصلاح کنید. شما همچنین می­توانید با استفاده از کلید Delete متن خود را پاک کنید. برای اینکار باید ابتدا کل متن خود را بگیرید و سپس کلید Delete را فشار دهید.

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz