ایجاد جدول در ورد (Create Table in Word)

در این قسمت تیم کدگیت را با آموزش نحوه ایجاد جدول در ورد همراهی نمایید. همانطور که می‌دانید به ستون‌های افقی و عمودی که دارای بخش‌ها و خانه‌های کوچک می‌باشند، جدول می‌گویند. شما می‌توانید در خانه‌های جدول متن یا تصویر و یا هر چیزی که می‌خواهید را قرار دهید. و جدول را با هر فرمتی که خواستید شکل دهید. به طور معمول ردیف اول همه جداول حالت سربرگ را دارد. و می‌توان تیترها را در آن بخش قرار داد.

ایجاد جدول در ورد

برای ایجاد جدول در ورد، از دو روش می‌توانید استفاده کنید.

روش اول

برای ایجاد جدول در ورد به روش اول مراحل زیر را طی نمایید.

1.از قسمت نوار ابزار تب Insert را انتخاب نمایید. سپس گزینه Table را انتخاب کنید. تا پنجره‌ای مانند زیر باز شود.

نحوه ایجاد جدول در ورد

2.اگر در قسمت توری مانند لیست موس را نگه دارید، جدولی با مشخصات همان نقطه‌ای که نشانگر موس بر روی آن قرار دارد، بر روی صفحه ظاهر می‌شود. و با کلیک کردن در همان نقطه جدول در صفحه ورد شما درج خواهد شد.

نحوه ایجاد جدول در ورد

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، نقطه قرمز جایی است که نشانگر موس قرار دارد. بنابراین جدولی 6 در 6 در صفحه ظاهر می‌شود. یعنی 6 ردیف دارد و 6 ستون.

روش دوم

با توجه به اینکه تعداد ستون‌ها و ردیف‌ها در این قسمت محدود می‌باشد، اگر بخواهید جدولی بزرگتر از اندازه 8 در 8 ایجاد کنید باید از گزینه Insert Table استفاده نمایید.

نحوه ایجاد جدول در ورد

با انتخاب گزینه مشخص شده در تصویر بالا، صفحه‌ای مانند زیر باز می‌شود. که در آن می‌توانید با مشخص کردن تعداد ستون و ردیف، جدول دلخواه خود را ایجاد کنید.

نحوه ایجاد جدول در ورد

پس از طی مراحل ایجاد جدول در ورد ، نرم افزار ورد به طور خودکار وارد تب Design در قسمت نوار ابزار خواهد شد. این قسمت مربوط به ویرایش جدول می‌باشد. می‌توانید از این قسمت برای بهتر و قشنگ‌تر جلوه دادن جدول خود استفاده کنید.

نحوه ایجاد جدول در ورد

در این قسمت بخشی هست به نام Table Style . که با کلیک کردن بر آن وارد فهرستی از مدل‌های متنوع و آماده برای ویرایش جدول خواهید شد.

نحوه ایجاد جدول در ورد

 می‌توانید به راحتی هریک را که خواستید انتخاب کنید. با کلیک کردن بر هر گزینه جدول شما به همان شکل خواهد شد.

پاک کردن جدول

برای پاک کردن جدول از دو شیوه می‌توانید استفاده کنید.

  1. استفاده از کیبورد: به این صورت که جدولی را که می‌خواهید پاک کنید را با استفاده از آیکون نحوه ایجاد جدول در ورد در گوشه‌ی بالا سمت راست جدول، انتخاب کنید. این آیکون با نگه داشتن نشانگر موس بر روی جدول یا کلیک کردن روی جدول ظاهر خواهد شد. سپس  کلید Delete را روی کیبورد فشار دهید تا جدول پاک شود.
  2. روش دوم استفاده از گزینه Delete Table در قسمت نوار ابزار تب Lay out. در این شیوه نیز باید مانند روش بالا ابتدا جدول را انتخاب نمایید. سپس از تب Layout گزینه Delete را انتخاب کنید تا فهرست زیر را مشاهده نمایید. و سپس گزینه آخر یعنی Delete Table را انتخاب کنید تا جدول پاک شود.

نحوه ایجاد جدول در ورد

 

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz