فارسی کردن اعداد در ورد ( Changing Numbers)

در این قسمت تیم کدگیت را با آموزش نحوه فارسی کردن اعداد در ورد همراهی نمایید. بسیاری از مواقع ممکن است به هنگام نوشتن مقاله یا گزارش و یا هرچیز دیگری به زبان فارسی در نرم افزار ورد، اعداد به انگلیسی تایپ شوند. و شما بخواهید اعداد را به فارسی برگردانید.

فارسی کردن اعداد در ورد

برای فارسی کردن اعداد در ورد، از قسمت نوار ابزار تب File را انتخاب کنید.سپس گزینه Options و بعد گزینه Advanced را انتخاب کنید. گزینه Numeral را در صفحه پیدا کنید وبا استفاده از مثلث کوچک روبه‌روی آن گزینه Hindi را انتخاب نمایید.

فارسی کردن اعداد درورد

با انتخاب گزینه Hindi، اعداد چه در متن انگلیسی و چه در متن فارسی، به صورت فارسی تایپ می‌شوند. اما اگر در همین قسمت گزینه Context را انتخاب کنید اعداد در تایپ انگلیسی به صورت انگلیسی و در تایپ فارسی به صورت فارسی تایپ می‌شوند.

نکته: توجه داشته باشید که وقتی تنظیمات فارسی را انجام می دهید و فایل خود را به سیستم دیگری منتقل می کنید، حتما مجددا این تنظیمات را برای سیستم جدید(سیستم مقصد) اعمال کنید. در غیر این صورت ممکن است در سیستم مقصد مانند سیستم اولیه نمایش داده نشود.

نکته: در صورتی که تنظیمات زبان فارسی را انجام دادید، ( چه در حالت Hindi و چه در حالت Context قرار دادید) و زبان نوشتاری سیستم نیز فارسی بود، ولی باز هم به هنگام تایپ اعداد از قسمت Numberingفارسی کردن اعداد در ورد، اعداد به صورت انگلیسی تایپ شدند کافی است که جهت نوشته های متن را مطابق آموزش‌های قبلی، راست چین فارسی کردن اعداد در وردنمایید.

فارسی کردن اعداد در سربرگ و پا برگ

اگر برای مقاله‌ی خود شماره صفحه‌ای در پا برگ یا سربرگ قرار داده اید، و می‌خواهید آن را به فارسی تبدیل کنید از دو روش می‌توان استفاده کرد:

  1. با دوبار کلیک کردن بر روی سربرگ و یا پا برگ، آن قسمت را فعال نمایید. و سپس عدد مورد نظر خود را انتخاب کنید. حال با فشردن کلیدهای Ctrl+Shift در سمت راست کیبورد، اعداد سربرگ یا پابرگ را به فارسی تبدیل نمایید.
  2. مانند روش بالا اعداد را در سربرگ یا پا برگ انتخاب نموده، و سپس آن‌ها را راست چین نمایید.

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz