صفحه اصلی Word (آموزش Word Home Page)

در این قسمت تیم کدگیت را با آموزش آشنایی با صفحه اصلی Word همراهی کنید. ابتدا در این آموزش عناصر صفحه اصلی در ورد را مختصر توضیح میدهیم سپس اجزای آن را به صورت کامل شرح خواهیم داد.

صفحه اصلی Word

در این قسمت یاد می­گیریم که چگونه با صفحه اصلی Word کار کنیم. صفحه اصلی Word جایی است که شما کار و پروژه­های خود را در آن انجام می­دهید. در اینجا صفحه اصلی Word که به هنگام بالا آوردن نرم افزار با آن روبه رو می­شوید قرار دارد. حال بیایید قسمت های مهم و اصلی آن را بشناسیم.

تب فایل : این دکمه جایگزین دکمه Office در Word2007 می­باشد. می­توانید برای دسترسی به Backstage view بر آن کلیک کنید. هنگامی که بخواهید فایلی را ذخیره کنید، فایل جدیدی باز کنید، فایل خود را پرینت بگیرید و عملیات های دیگر مربوط به فایل را انجام دهید اینجا را باید کلیک کنید.

صفحه اصلی Word

دسترسی سریع: این قسمت درست بالای File tab قرار دارد. اینجا محل مناسبی برای دستورهایی است که مکررا در Word مورد استفاده قرار می­گیرند. میت­وانید هرطور که بخواهید آن را تنظیم کنید.

صفحه اصلی Word

نوار ابزار: این قسمت شامل دستورهایی می­شود که به سه بخش کلی تقسیم میشوند:

صفحه اصلی Word

  • Tabs: که در قسمت بالایی Ribbon قرار دارند، و شامل بخش­هایی هستند که دستورات یک زمینه را دربردارند مانند: Home, insert, page layout,… .
  • Groups : دستورات دسته بندی شده هستند؛ نام هر دسته( group ) ، در پایین همان دسته روی Ribbon قرار دارد. برای مثال: دسته دستورات مربوط به فونت (Font).
  • Commands: دستوراتی که در دسته های بالا توضیح دادیم را میگویند.

با این قسمت در بخش بعدی بیشتر آشنا خواهید شد.

عنوان فایل: به قسمت بالای صفحه در وسط گفته می­شود؛ این قسمت عنوان برنامه یا فایل را نمایش می­دهد.

صفحه اصلی Word

خطکش: در ورد ما دو خطکش(Ruler) داریم، یکی خطکش افقی و یکی عمودی. خطکش افقی دقیقا زیر Ribbon قرار دارد. و برای اندازه گیری حاشیه های کنار صفحه بکار می­رود. خطکش عمودی در لبه سمت چپ صفحه Word قرار دارد و برای اندازه گیری فاصله عمودی عناصر روی صفحه استفاده می­شود.

صفحه اصلی Word

کمک: همانطور که از نام این گزینه مشخص است، هدفش کمک به کاربر در بخش های مختلف کار با ورد است. می توان گفت که این گزینه تقریبا در همه نرم افزارها وجود دارد و کاربر در هرجایی از کار خود، اگر با مشکل مواجه شود می تواند از آموزش های متنی آن بهره مند شود.

صفحه اصلی Word

نزدیک­نمایی: این کلید به شما این امکان را می­دهد که برای نگاه دقیقتر، صفحه را بزرگتر کنید. این قسمت یک غلتک دارد که شما می­توانید با به حرکت درآوردن آن به سمت چپ و راست، به صفحه دور یا نزدیک شوید. همچنین می­توانید با کلیک بر + یا – بزرگی صفحه را کنترل کنید.

صفحه اصلی Word

حالت نمایش صفحه: دسته‌ای از پنج کلید که در سمت چپ Zoom Control قرار دارد؛ به شما این امکان را می­دهد که نماهای متفاوت صفحه Word را مشاهده کنید:

  • Print Layout View : در این حالت صفحات دقیقا به همان شکلی نشان داده خواهند شد که پرینت می­گیرید.
  • Full Screen Reading View: این حالت یک نمای تمام صفحه از فایل را نشان می­دهد.
  • Web Layout View: در این حالت می­توانید نمای فایل را همانند هنگامی که در یک مرورگر اینترنتی باز می­شود، مشاهده کنید.
  • Outline View: این حالت به شما این امکان را می­دهد که با استفاده ازاستایل های استاندارد Word ، خلاصه کلی متن را مشاهده کنید.
  • Draft View: این حالت مشابه حالتی است که صفحه را پرینت گرفته باشید با این تفاوت که قسمت بالایی و پایینی صفحه (به اصطلاح Header & Footer) را نمایش نمی­دهد. این حالت معمولا کاربرد بیشتری دارد.

صفحه اصلی Word

محل ایجاد متن یا فایل: اینجا قسمتی است که شما مطالب خود را تایپ می­کنید. نشان چشمک زنی که در صفحه مشاهده می­کنید نقطه ای است که نشان می­دهد وقتی متن را تایپ کنید در کجا ظاهر می­شود.

صفحه اصلی Word

وضعیت فایل: در این قسمت اطلاعات فایل نمایش داده می­شود. از چپ به راست، شامل: تعداد صفحات فایل، تعداد لغات، زبان فایل نوشته شده و… .

صفحه اصلی Word

ابزارهای مرتبط دیگر: در بسیاری از دسته های Ribbon ، گوشه‌ی پایین دسته سمت راست، فلش کوچکی قرار دارد که با کلیک کردن بر آن صفحه ای باز می­شود که گزینه های مورد استفاده‌‎ی دیگر مربوط به همان دسته را مشاهده خواهید کرد.

صفحه اصلی Word

 

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz