شکستن صفحه در ورد (Page Break in word)

در این قسمت تیم کد گیت را با آموزش نحوه شکستن صفحه در ورد و یا همان Page Break همراهی نمایید. هنگام تایپ یک فایل در این نرم افزار، اگر یک صفحه به طور کامل پر شود به طور خودکار شما وارد صفحه دوم خواهید شد. در اینجا یاد می‌گیریم که چگونه بدون اینکه صفحه اول کامل شود وارد صفحه دوم ، سوم و … شویم.

شکستن صفحه در ورد

برای شکستن صفحه در ورد، شما از دو طریق می‌توانید عمل کنید. یکی استفاده از موس می‌باشد. و دیگری استفاده از کیبورد یا همان کلید میانبر.

شکستن صفحه در ورد با استفاده از موس

گام اول: نشانگر موس خود را در همان نقطه که می‌خواهید صفحه جدید ایجاد کنید، قرار دهید. یعنی همان جایی از صفحه که مطالب شما تمام شده ولی صفحه به طور کامل پر نشده است. مانند تصویر زیر.

شکستن صفحه در ورد

گام دوم: سپس از قسمت نوار ابزار تب Insert را انتخاب کرده، و بر کلید Page Break را کلیک نمایید.

شکستن صفحه در ورد

با انجام اینکار صفحه شما شکسته خواهد شد و وارد صفحه بعد می‌شوید.

شکستن صفحه در ورد با استفاده از کیبورد

برای ایجاد Page Break یا شکستن صفحه در ورد با استفاده از کیبورد، میتوانید از کلید میانبر Ctrl + Enter استفاده نمایید. با اینکار نشانگر موس شما هرکجا از صفحه که باشد و شما کلیدهای Ctrl + Enter را فشار دهید، وارد صفحه بعد خواهید شد.

حذف کردن صفحه اضافه شده

برای اینکه صفحه جدیدی را که ایجاد کردید حذف کنید، کافی است نشانگر موس خود را در یک صفحه قبل قرار دهید. و سپس کلید Delete را چندین بار پشت سرهم فشار دهید تا صفحه اضافه حذف شود.

نکته: ممکن است بخواهید که هرپاراگرافی که در یک فایل ورد تایپ می‌کنید، در یک صفحه جداگانه قرار گیرد. برای اینکار باید نشانگر موس خود را اول همان پاراگراف قرار دهید. و سپس با استفاده از  روش‌هایی که در بالا گفتیم، پاراگراف خود را در یک صفحه جداگانه قرار دهید.

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz