حرکت در متن فایل ورد (Move Around in Word)

در این قسمت تیم کدگیت را  با نحوه حرکت در متن فایل ورد همراهی کنید. این جلسه به نحوه حرکت بین صفحات، پاراگراف ها و خطوط در ورد خواهیم پرداخت در انتهای یک جدول از میانبرها در این زمینه تهیه کرده‌ایم. پیشنهاد می‌شود آموزش های قبلی ورد را در این وبسایت مطالعه نمایید.

حرکت در متن فایل ورد

در اینجا به شما آموزش می­دهیم که چگونه در میان متن ورد نشانگر تایپ را با استفاده از موس و کیبورد حرکت دهید و یا جابجا کنید.

حرکت در متن فایل ورد با استفاده از موس

رفتن به یک نقطه مشخص در متن نوشته شده: اگر می­خواهید به نقطه مشخصی در میان متن ورد خود بروید تنها کافی است که با موس خود در آن نقطه کلیک کنید؛ سپس اگر خواستید در آنجا چیزی را تایپ کنید، شروع به تایپ نمایید.

در مواقعی که شما یک فایل بزرگ دارید و تعداد صفحات آن زیاد هستند بهتر است با استفاده از موس به حرکت میان صفحات یا متن بپردازید. شما به راحنی می­توانید از غلتک روی موس استفاده کنید و صفحات را جابجا کنید. همچنین می‌توانید از غلتک روی صفحه نیز استفاده کنید.

حرکت در متن فایل ورد با استفاده از کیبورد

حرکت میان متن: برای جابجا شدن در یک متن می­توانید از کلیدهای جهت­دار روی کیبورد استفاده کنید. با فشردن هر کلید به همان جهتی حرکت خواهید کرد که روی کلید نشان داده شده است. برای مثال اگر کلید جهت چپ را فشار دهید به سمت چپ حرکت خواهید کرد.

رفتن به سر خط یا آخر خط: برای رفتن به سر خط کلید Home روی کیبورد را فشار داده، و برای رفتن به آخر خط باید کلید End را فشار دهید.

رفتن به اول یا آخر متن: برای رفتن به اول متن نوشته شده کافی است کلید Ctrl را همزمان با کلید Home فشار داده، و برای رفتن به آخر متن خود باید کلید Ctrl را با کلید End فشار دهید.

بالا و پایین کردن صفحه: برای انجام این­کار باید از کلیدهای Page Up و Page Down استفاده کنید. برای بالا بردن صفحه کلید Page Up و برای پایین آوردن صفحه از کلید Page Down استفاده می­شود.

رفتن به اول یا آخر پاراگراف: برای رفتن به اول پاراگراف کلید Ctrl را همزمان با کلید جهت دار روبه بالا فشار دهید و برای رفتن به آخر پاراگراف یا اول پاراگراف بعد کلید Ctrl را با کلید جهت دار روبه پایین فشار دهید.

در اینجا جدولی تهیه کرده ایم از کلیدهایی که در کیبورد می‌توانید برای جابجایی بین متن یا صفحه از آن­ها استفاده کنید.

حرکت در متن فایل ورد

 

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz