جابجایی متن در ورد (Move Text in Word)

در این قسمت تیم کدگیت را با آموزش نحوه جابجایی متن در ورد همراهی کنید. در بسیاری از مواقع، ممکن است لازم شود که قسمتی از متن را از جایی حذف کرده و به قسمت دیگری انتقال دهیم. برای انجام اینکار از روش­های متعددی می­توان استفاده کرد. در اینجا به معرفی آن­ها می­پردازیم. گاهی این جابجایی متن در یک فایل ورد می­باشد، و گاهی بین دو فایل کاملا جداگانه.

نحوه جابجایی متن در ورد

برای جابجایی متن در Word شما می­توانید، با استفاده از موس و تکنیک کشاندن متن، آن را جابجا کنید.

جابجایی متن در ورد( در یک فایل ورد)

برای جابجا کردن متن یا قسمتی از آن، در مواقعی که جابجایی در یک فایل ورد انجام می‌گیرد، باید مراحل زیر را طی کنید.

1.با استفاده از هریک از روش­های گرفتن متن، ( در بخش های قبل این آموزش، آن­ها را معرفی نموده­ایم)، قسمتی از متن را که می­خواهید جابجا کنید، را بگیرید.

جابجایی متن در ورد

2.حال نشانگر موس خود را بر روی قسمت گرفته شده قرار دهید، و سپس کلیک چپ را فشار داده و نگه دارید.

3.همینطور که کلیک چپ را نگه داشته اید به همان نقطه ای بروید که می­خواهید متن به آنجا منتقل شود. سپس کلیک چپ را رها کنید تا متن در همان نقطه ظاهر شود.

جابجایی متن در ورد ( در بین چند فایل ورد)

شما می­توانید این جابجایی متن را در بین دو فایل جداگانه ورد نیز بکار ببرید. در اینجا مراحل انجام اینکار را به شما آموزش می­دهیم.

  1. هر دو فایل وردی را که می­خواهید متن را بین آن­ها جابجا کنید را باز کنید. برای اطمینان از اینکه فایل­های ورد باز هستند، در قمست نوار ابزار، تب View را انتخاب کرده و گزینه Arrange All را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه هر دو فایل وردی که باز هستند، در صفحه نمایش داده می­شوند.
  2. بقیه مراحل از اینجا به بعد مانند ،سه مرحله­ی جابجایی متن در یک فایل ورد ،می­باشد.

نکته: درصورتی که از بیش ازدو فایل ورد همزمان در حال استفاده می­باشید، می­توانید با فشردن کلیدهای Alt و Tab ، میان فایل­های ورد گردش کنید و فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz