تنظیم صفحه در ورد ( Page size in Word )

در این قسمت تیم کد گیت را با آموزش تنظیم صفحه در ورد همراهی نمایید. تنظیم صفحه در ورد شامل: تنظیم اندازه صفحه، افقی یا عمودی کردن صفحه و تنظیم حاشیه صفحه می‌باشد.

تنظیم صفحه در ورد

در نرم افزار ورد، اندازه صفحه به طور خودکار به انازه برگ کاغذ A4 و در جهت عمودی می‌باشد. بسته به نوع فایلی که می‌خواهید در نرم افزار ورد ایجاد کنید، ممکن است بخواهید اندازه صفحه و یا جهت آن را تغییر دهید.

تنظیم اندازه صفحه

برای تغییر اندازه صفحه در ورد، می‌توانید از قسمت نوار ابزار، تب Page Layout ، قسمت مربوط به Size را باز کرده و از اندازه‌های مختلف صفحه، که در لیست آن قرار دارد استفاده نمایید.

تنظیم صفحه در ورد

شما در این لیست همانطور که مشاهده می‌کنید می‌توانید از اندازه‌های مختلف صفحه استفاده نمایید. و اگر هیچ یک از اندازه‌ها موجود در این صفحه را نخواستید، می‌توانید اندازه دلخواه خود را به وجود آورید. برای انجام اینکار باید بر گزینه آخر که در لیست مشاهده می‌کنید، More Paper Sizes ،کلیک کنید.

پس از کلیک بر گزینه More Paper Sizes، هنگامی که صفحه زیر مقابل شما قرار گرفت، باید مراحل زیر را طی نمایید.

  1. در قسمت A ، با استفاده از مثلث کوچک، گزینه Custom Size، را انتخاب نمایید.
  2. در قسمت B، اندازه عرض صفحه مورد نظر خود را نوشته. و در قسمت C، اندازه طول صفحه را وارد نمایید.
  3. سپس OK نمایید.

تنظیم صفحه در ورد

نکته: اگر بخواهید اندازه صفحه‌ای که به طور خودکار در نرم افزار وردتان باز می‌شود، را تغییر دهید، باید پس از وارد کردن اندازه صفحه مورد نظر خود، گزینه Set As Default، را انتخاب نمایید. تا اندازه صفحه وردتان تغییر کند.

تغییر جهت صفحه

بخش دیگری که در تنظیم صفحه در ورد با آن کار دارید، افقی یا عمودی کردن صفحه می‌باشد. به طور خودکار ، صفحه در نرم افزار ورد به صورت عمودی قرار دارد. شما می‌توانید صفحه را به حالت افقی نیز قرار دهید.

برای انجام اینکار از قسمت نوار ابزار، تب Page Layout را انتخاب نمایید. سپس گزینه Orientation را باز کنید. دو گزینه مقابل شما قرار می‌گیرد. اولین گزینه مربوط به عمودی کردن صفحه می‌باشد. و گزینه دوم برای افقی کردن صفحه به کار می‌رود.

تنظیم صفحه در ورد

با کلیک کردن بر هریک، صفحه به همان حالت قرار خواهد گرفت.

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz