تنظیم حاشیه صفحه در ورد (Page Margins in Word)

در این قسمت تیم کدگیت را با آموزش تنظیم حاشیه صفحه در ورد همراهی نمایید. در قسمت های گذشته با نحوه تنظیم صفحه در ورد و حاشیه گذاری آشنا شدیم. در این بخش می‌خواهیم به آموزش بخش دیگری از تنظیمات مربوط به صفحه بپردازیم.

تنظیم حاشیه صفحه در ورد

تنظیم حاشیه صفحه در ورد، مربوط به آن قسمت از صفحه می‌باشد که نوشته ها و آنچه که تایپ می‌کنیم در آن قرار نمیگیرد. و به آن حاشیه صفحه می‌گویند که در تصویر زیر نشان داده شده است.

تنظیم حاشیه صفحه در ورد

این حاشیه در چهار طرف یک صفحه وجود دارد. برای تنظیم حاشیه صفحه در ورد، می‌توانید از قسمت نوار ابزار، تب Page Layout ، گزینه Margins را انتخاب نمایید. تا صفحه زیر مقابل شما قرار گیرد.

تنظیم حاشیه صفحه در ورد

همانطور که مشاهده می‌کنید، در مقابل هر گزینه، جزئیات مربوط به فاصله حاشیه از هر چهار طرف قرار دارد. شما همچنین می‌توانید با استفاده از گزینه Custom Margins، که در تصویر نشان داده شده است، حاشیه مورد دلخواه خود را تنظیم کنید.

پس از کلیک کردن بر گزینه Custom Margins ، صفحه زیر مقابل شما قرار می‌گیرد. با وارد کردن مقدار فاصله مورد نظر خود در قسمت‌های مربوط به حاشیه، می‌توانید حاشیه مورد نظر خود را ایجاد نمایید.

تنظیم حاشیه صفحه در ورد

نکته: در صورتی که بخواهید صفحات را به یکدیگر متصل کنید، لازم است مقداری فاصله‌ی اضافی بر یک سمت از صفحه قرار دهید تا تنظیمات حاشیه پس از متصل کردن صفحات، بهم نریزد. برای اینکار باید آن مقدار فاصله اضافی را در قسمت Gutter که در تصویر زیر نشان داده شده است وارد نمایید.و در قسمت روبه روی آن نیز می‌توانید سمتی که فاصله اضافی در آن قرار می‌گیرد را نیز مشخص کنید.

تنظیم حاشیه صفحه در ورد

تنظیم حاشیه صفحه با استفاده از خطکش ورد

برای تنظیم حاشیه صفحه با استفاده از خطکش، باید نشانگرهای تنظیم حاشیه بر روی خطکش را جابجا نمایید. این نشانگرها را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید.

تنظیم حاشیه صفحه در ورد

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، آن قسمت از خطکش که رنگ تیره و متفاوتی دارد نشان دهنده مقدار حاشیه صفحه می‌باشد. شما می‌توانید با جابجا کردن نشانگر، حاشیه صفحه را تنظیم نمایید.

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz