تغییر فونت در ورد (Change Font in Word)

در این قسمت تیم کدگیت را با آموزش تغییر فونت در ورد همراهی کنید. در این جلسه یاد می‌گیریم که چگونه اندازه و نوع فونت نوشتاری را تغییر دهیم. شما می‌توانید سبک فایل نوشته شده خود را با تغییر فونت و اندازه آن عوض کنید و ظاهر بهتری به آن دهید. معمولا فونت تیتر و متن با یکدیگر تفاوت دارد.

تغییر فونت در ورد

تغییر نوع فونت و اندازه فونت

برای اعمال هرگونه تغییر بر روی فونت نوشتاری، ابتدا همانگونه که در قسمت‌های قبل آموزش داده شد، متن خود را بگیرید. سپس از طریق نوار ابزار تغییراتی که می‌خواهید بر فونت انجام دهید را اعمال کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از نوار ابزار کوچک کافی است بر روی متن گرفته شده کلیک راست کنید.

در تصویر زیر کلیدهایی که برای تغییر فونت و اندازه آن در ورد استفاده می‌شود را مشاهده می‌کنید:

تغییر فونت در ورد

همانطور که مشاهده می‌کنید برای تغییر اندازه فونت دو کلید جداگانه داریم. البته کار هردو یکسان است و فرقی ندارند. برای اعمال تغییرات بر فونت، کافی است به عنوان مثال، بعد از اینکه آن قسمت از متن را که می‌خواهید تغییر دهید را گرفتید، روی نوع فونت مورد دلخواه کلیک کنید و یا بر روی اندازه مورد دلخواه کلیک کنید تا متن تغییر کند. شما همچنین می‌توانید از کلیدهای میانبر که در جدول زیر آورده شده اند استفاده کنید.

تغییر فونت در ورد

تغییر فونت کلی متن در ورد

هنگام تایپ یک فایل، به طور خودکار همه متن به یک اندازه نوشته می‌شود. برای اینکه نخواهید تک به تک فونت تیترها را و یا فونت متن را تغییر دهید، نرم افزار ورد بخشی دارد که به راحتی می‌توان با انتخاب آن فونت تیتر، و متن را تغییر داد. به این صورت که برای تیتر فونت مناسب تیتر قرار می‌دهد و برای متن نیز به همین شکل. برای تغییر فونت کلی متن مسیر روبه‌رو را طی کنید: Design > Fonts

تغییر رنگ فونت در ورد

بطور خودکار رنگ فونت مشکی است. برای تغییر رنگ فونت می‌توانید از کلید تغییر فونت در ورد  استفاده کنید. و درصورتی که رنگی که خواستید در آن وجود نداشت از قسمت More Color رنگ مورد نظر خود را پیدا کنید.

هایلایت کردن متن در ورد

گاهی مواقع ممکن است لازم شود که قسمتی از متن خود را به شکلی مشخص، برای دسترسی سریعتر، درآورید. برای اینکار می‌توانید از کلید تغییر فونت در ورد استفاده کنید.  برای مثال تصویر زیر را مشاهده کنید.

تغییر فونت در ورد

تغییر استایل حروف در ورد

برای تغییر استایل حروف از کلید تغییر فونت در ورد می‌توان استفاده کرد. اینکار برای قشنگی و زیبایی بیشتر متن کاربرد خوبی دارد.

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz