تصحیح غلط املایی در ورد (Spell Check)

در این قسمت تیم کدگیت را با آموزش تصحیح غلط املایی در ورد همراهی کنید. در این جلسه برای کسانی که با نرم افزار ورد آشنایی چندانی ندارند، و قصد دارند که با این نرم افزار کار کنند، مطالبی درباره چگونگی تصحیح غلط‌های املایی و گرامری متن در ورد  قرار داده­‌ایم.

نرم افزار ورد به قدری هوشمند است که می‌تواند اشتباهات املایی و گرامری را تشخیص دهد. ورد اشتباهات را به سه شیوه نمایش می‌دهد:

  1. زیر غلط‌های املایی خط قرمز می‌کشد.
  2. زیر غلط‌های گرامری خط سبز می‌کشد.
  3. زیر کلماتی که اشتباه به کار برده شده اند خط آبی می‌کشد.

از دو روش می‌توان اشتباهات املایی و گرامری را در متن ورد شناسایی و اصلاح کرد. در اینجا این دو روش را به شما معرفی خواهیم کرد.

تصحیح غلط املایی در ورد با استفاده از تب Review

برای پیدا کردن اشتباهات املایی و تصحیح آن‌ها از طریق تب Review مراحل زیر را طی کنید:

1.از قسمت نوار ابزار تب Review را انتخاب کرده، و سپس Spelling & Grammar را انتخاب کنید. اگر در متن شما اشتباهی موجود باشد صفحه به شکل زیر خواهد شد.

تصحیح غلط املایی در ورد

2.در صفحه‌ای که باز شده اشتباهات متن نمایش داده می‌شود. و همچنین پیشنهادهای صحیحی به شما می‌دهد که جایگزین کلمات و عبارات اشتباه کنید.

3.سپس شما می‌توانید با استفاده از پیشنهادهایی ارائه شده متن خود را اصلاح کنید. برای اینکار بر روی کلمه پیشنهادی کلیک کرده . سپس گزینه Change را انتخاب کنید تا به سراغ اشتباهات بعدی بروید. دوباره همین مراحل را طی کنید تا تمام اشتباهات اصلاح شوند.

تصحیح غلط املایی در ورد با استفاده از کلیک راست

برای استفاده از این شیوه، کافی است که بر روی کلمه‌ای که اشتباه نوشته شده کلیک راست کنید تا کلمه درست را به شما نشان دهد.

تصحیح غلط املایی در ورد

 

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz