برگرداندن تغییرات در ورد (Undo and Redo)

در این قسمت تیم کدگیت را با آموزش برگرداندن تغییرات در ورد همراهی کنید. در این جلسه یاد می‌گیریم که چگونه تغییراتی را که بر فایل خود در ورد اعمال می‌کنیم را برگردانیم و به شکل قبل در آوریم. و همچنین یاد می‌گیریم که چگونه تغییرات را تنها با یک کلیک دوباره تکرار کنیم.

برگرداندن تغییرات در ورد

برگرداندن تغییرات در ورد را Undo می‌گویند. و دوباره تکرار کردن آخرین تغییرات در ورد را Redo  و یا Repeat می‌گویند.

برای مثال، اگر اشتباهاً قسمتی از متن را پاک کنید، می‌توانید با استفاده از Undo دوباره متن را به حالت قبل درآورید.

برگرداندن تغییرات در ورد

در اینجا برای نشان دادن کاربرد Redo متنی را تایپ کردیم و با زدن کلید Redo می‌بینیم که دوباره متن تکرار می‌شود:

برگرداندن تغییرات در ورد

کلیدهای میانبر برای انجام عملیات Undo و Redo :

با اینکه استفاده از کلید های Undo و Redo به شیوه بالا برای برگرداندن تغییرات در ورد کار راحتی است، اما شما برای انجام این عملیات می‌توانید از کلیدهای میانبر نیز استفاده کنید. به این صورت که برای انجام عملیات undo از کلیدهای Ctrl+Z استفاده می‌شود. و برای انجام عملیات Redo از کلیدهای Ctrl+y استفاده می‌شود.

نکته: توجه داشته باشید، اگر آخرین عملیاتی که انجام داده‌اید Undo باشد، و بخواهید از عملیات Redo استفاده کنید، آنچه را که Undo کرده باشید را دوباره تکرار می‌کنید.

روش برگرداندن فایل های پاک شده در ورد:

در این گزارش می خواهیم به شما کمک کنیم تا فایل های پاک شده تان را بازگردانید. شما می‌توانید در مواقعی که نرم افزار به طور غیر معمول بسته می شود، فایل های خود را بازیابی کنید.

اگر در هنگام خروج از فایلی که بر روی آن کار می کردید، به صورت ناخودآگاه بر روی گزینه Don’t Save کلیک کردید و متأسفانه فایلی که ساعت ها روی آن وقت گذاشته بودید بسته شده، باید بدانید خوشبختانه این اپلیکیشن به صورت پیش فرض، یک نسخه کپی از فایل را درون خود نگه می دارد تا در اینگونه مواقع، به داد کاربران برسد.

برای بازیابی فایل، مجددا نرم افزار ورد را باز کنید. آخرین نسخه از فایل مربوطه در پنجره ای سمت راست نرم افزار به چشم می خورد که با کلیک روی آن، می توانید فایل خود را بازیابی نمایید. اگر این پنجره را مشاهده نکردید، به مسیر زیر بروید:

File > Manage Document > Recover Unsaved Documents

بعد از انجام این کار، پنجره ای حاوی فایل های ذخیره نشده به شما نمایش داده می شود. هرگونه فایلی که نرم افزار آن را به صورت اتوماتیک ذخیره کرده باشید، با پسوند ASD در این پنجره قابل نمایش است. همانطور که مشاهده می کنید، فایل ها دارای اسم های خاصی نیستند و شما باید به کمک تاریخ و زمان فایل ها، آخرین نسخه فایل خود را پیدا کنید.

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

۱ دیدگاه برای "برگرداندن تغییرات در ورد (Undo and Redo)"

مطلع کردن شما از
avatar

مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
شاهین
مهمان
شاهین
10 ماه های 26 روز های گذشته

سلام آموزش های وردتون خیلی خوب و قابل فهم هستن ممنون

wpDiscuz