ایجاد شماره صفحه در ورد (Page Number)

در این قسمت تیم کدگیت را با آموزش نحوه ایجاد شماره صفحه در ورد همراهی نمایید. شماره گذاری صفحات موجب می‌شود که فایل و نوشته شما مرتب تر باشد و جستجوی مطالب در آن به راحتی انجام شود.

ایجاد شماره صفحه در ورد

در نرم افزار ورد شماره صفحات به طور معمول در قسمت سربرگ و یا پا برگ قرار می‌گیرند. شما می‌توانید مشخص کنید که در سمت چپ قرار بگیرند یا در سمت راست. و یا در بالای صفحه باشند یا پایین صفحه. پس از مشخص کردن مکان شماره صفحه، می‌توانید فرمت آن را نیز تعیین کنید. برای ایجاد شماره صفحه در ورد، مراحل زیر را طی کنید.

1.در قسمت نوار ابزار، تب Insert را انتخاب نمایید. و بر گزینه Page Number کلیک کنید. با انتخاب این گزینه، لیستی مانند زیر مقابل شما قرار می‌گیرد. که با استفاده از آن می‌توانید مشخص کنید شماره صفحه در کجا قرار گیرد.

ایجاد شماره صفحه در ورد

2.با نگه داشتن نشانگر موس بر هر یک از گزینه های فوق، نمونه‌هایی از شماره صفحه و محل قرار گیری آن در صفحه را نشان خواهد داد. برای مثال: اگر نشانگر موس را بر گزینه دوم یعنی Bottom of Page قرار دهیم لیست زیر را به ما نشان خواهد داد.

ایجاد شماره صفحه در ورد

3.اگر گزینه اول را انتخاب نمایید، قسمت سربرگ در صفحه باز خواهد شد و شماره صفحه در آنجا قرار خواهد گرفت. و همینطور اگر گزینه دوم را انتخاب نمایید، قسمت پابرگ صفحه بار خواهد شد و شماره صفحه در آنجا خواهد بود. گزینه سوم، شماره صفحه را در قسمت حاشیه صفحه ( Page Margin ) قرار میدهد.

حذف کردن شماره صفحه در ورد

مراحل زیر را جهت حذف کردن شماره صفحه طی کنید.

1.در قسمت نوار ابزار تب Insert را انتخاب نمایید. و بر گزینه Page Number کلیک کنید. تا لیست زیر را مشاهده نمایید.

ایجاد شماره صفحه در ورد

2.آخرین گزینه موجود در لیست، برای حذف شماره صفحه به کار می‌رود. تنها با کلیک کردن بر آن گزینه شماره صفحه از صفحات شما حذف خواهد شد.

نکته: اگر می‌خواهید هرجا که نشانگر موس قرار دارد همانجا نیز شماره صفحه را وارد نمایید، پس از کلیک کردن بر گزینه Page Number، گزینه Current Position را انتخاب نمایید. و از لیستی که نمایش داده می‌شود، فرمت مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس شماره صفحه درمحل نشانگر موس، با فرمت انتخاب شده، قرارمی گیرد.

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz