ایجاد سربرگ و پابرگ در ورد (Header & Footer In Word)

در این قسمت تیم کد گیت را با آموزش نحوه ایجاد سربرگ و پابرگ در ورد همراهی نمایید. سربرگ و پا برگ به بخش‌هایی از یک سند گفته می‌شود که، دربردارنده اطلاعات بخصوصی درباره آن سند می‌باشند. مانند: شماره صفحه، تعداد کل صفحات، عنوان سند، نماد و یا آرم شرکت یا دفتر، تصویر و … . سربرگ در بالای یک صفحه قرار دارد و پا برگ در پایین صفحه است.

ایجاد سربرگ و پابرگ در ورد

برای ایجاد سربرگ و پا برگ در ورد مراحل زیر را طی کنید.

1.در قسمت نوار ابزار تب Insert را انتخاب نمایید. سپس بر گزینه های سربرگ Header، و پابرگ Footer ، هریک که خواستید کلیک کنید.

ایجاد سربرگ و پابرگ در ورد

2.برای مثال اگر بر گزینه سربرگ کلیک کنید، لیستی مانند زیر مقابلتان قرار خواهد گرفت.

ایجاد سربرگ و پابرگ در ورد

3.با کلیک کردن بر هریک از موارد توی لیست، بالای صفحه سربرگ قرار خواهد گرفت. همچنین بعد از ایجاد سربرگ یا پابرگ، می‌توانید در تب Design با استفاده از کلید بستن سربرگ و پا برگ ، پس از اتمام کار با این قسمت، آن‌ها را ببندید.

ایجاد سربرگ و پابرگ در ورد

4.همانطور که در تصویر می‌بینید، می‌توانید در قسمت سربرگ، عنوان یا مطلبی که می‌خواهید در سربرگ قرار گیرد را وارد نمایید. توجه داشته باشید که سربرگ و یا پا برگ در تمامی صفحات قرار خواهد گرفت.

نحوه ویرایش سربرگ و پابرگ

اگر بخواهید سربرگ یا پابرگ خود را تغییر دهید یا ویرایش کنید مراحل زیر را طی کنید.

1.در قسمت نوار ابزار تب Insert را انتخاب نمایید و بر کلید Header & Footer کلیک کنید. تا لیست سربرگ یا پابرگ را مشاهده نمایید.

ایجاد سربرگ و پابرگ در ورد

2.با کلیک بر کلید ویرایش سربرگ که در تصویر مشخص شده است قسمت سربرگ در صفحه باز می‌شود. و شما می‌توانید سربرگ خود را ویرایش کرده و تغییر دهید. همچنین می‌‎توانید با کلیک بر کلید حذف سربرگ یا پابرگ، سربرگ یا پابرگ خود را حذف کنید.

دسته : word, word tutorial, آموزش قدم به قدم ورد, ورد

دیدگاه بگذارید

نظر شما چیست؟

مطلع کردن شما از
avatar

wpDiscuz